tel: +420 725 987 429
+420 602 741 804
info@sanacnicentrum.cz

Průmyslové podlahy

Základem pro průmyslové podlahy jsou železobetonové konstrukce – desky, které se obvykle realizují na dobře zhutněném podkladu nebo jako podlaha nesená konstrukčními prvky (např. v parkovacích garážích). Základní vadou klasicky rovnaného betonu je především malá odolnost proti obrusu, prašnost a pórovitost. Tomu lze předejít tím, že před finálním zahlazením naneseme na ještě vlhký beton připravenou sucho směs (vsyp) TAL M KVARC, TAL M KORUND3 nebo TAL M STRONG Takto vytvořený zahlazený barevný povrch betonu je mrazuvzdorný, bezprašný, odolný vůči solím, olejům a detergentům.

Na průmyslové podlahy, které jsou vystaveny extrémně vysokým zátěžím, se na čerstvou betonovou vrstvu aplikuje hotová maltová směs TAL M KORUND 10, která se zapraví následným strojním zahlazením.

Tabulka rovinnosti pro průmyslové podlahy podle normy
DIN 18202 – povrch odolný vůči opotřebení

Evropská norma EN 13813:2003, která se zabývá průmyslovými podlahami, na zkoušení odolnosti vůči opotřebení povrchu průmyslových podlah, ukládá mj. použití metody Böhme. Podle výsledků zkoušek lze průmyslové podlahy rozdělit do 7 tříd podle odolnosti vůči abrazi (pevnosti v obrusu).

Tabulka použití: