tel: +420 725 987 429
+420 602 741 804
info@sanacnicentrum.cz

Podkladové barvy a nátěry

Aplikace penetračních nátěrů

Příprava podkladu

Podklady, na které se nanáší samonivelační stěrka, musí mít dostatečnou pevnost, musí byt čisté (bez olejových skvrn, bez zbytků nátěrů a barev, silikonových tmelů, zbytků lepidel ze starých podlahových vrstev, nesoudržných částic, vodoodpudivých látek a dalších povlaků, které by bránily přilnavosti). Před nanesením základového nátěru je potřeba připravit podklad a to přebroušením a vysátím nečistot. Všechny volné částice, špína nebo cementové mléko musí byt odstraněné.

Příprava podkladu před aplikací samonivelačních hmot

Před nanášením samonivelačních stěrek je třeba jako první aplikovat impregnační nátěr z polymerové disperze KEMAGRUND S nebo KEMA GRUND DEEP (neředěný nebo ředěný vodou v poměru 1:1) nebo KEMAGRUND A zředěný s vodou v poměru od 1:1 do 1:2. Namísto KEMAGRUND S (KEMAGRUND A nebo KEMAGRUND DEEP) je také možné použít polymerovou disperzi KEMACRYL ředěné s vodou v poměru 1:1 až 1:2. Aplikace samonivelační hmoty je možná až po důkladném zaschnutí impregnace. Vhodný impregnační nátěr se zvolí podle následující tabulky v závislosti od podkladu.

Příprava podkladu před aplikací vyrovnávacích malt

Den před nanášením vyrovnávacích malt by měl byť povrch intenzivně navlhčený vodou po dobu jednoho dne. Přebytečnou vodu na povrchu je třeba odstranit. Před použitím vyrovnávacích malt je třeba použít jako spojovací můstek KEMALATEX aplikovaný způsobem »čerstvý do čerstvého« smíchaný s cementem. Poměr směsi KEMALATEX: cement 1:2. Na méně náročné povrchy může byť KEMALATEX: cement nahrazený pouze polymerovou disperzí KEMACRYL.

Příprava podkladu před aplikací lepidel

Před nanášením lepidel na anhydridové betonové podlahy (mechanicky zbroušené), lehké betony, pórobetony a sádrové stěrky impregnovat pomocnou polymerovou disperzí KEMACRYL (KEMAGRUND S) zředěné s vodou v poměru 1:1. Na impregnaci nízko nasákavých kompaktních povrchů použijte KEMAGRUND A zředěný vodou minimálně v poměru 1:1.

Doporučené použití: